اخبار رویداد کارآفرینی یاس

در این صفحه می توانید آخرین اخبار و مطالب مربوط به رویداد را مطالعه فرمایید .

بزرگترين رويداد كارآفريني زنان ياس با محوريت توليد محتواي ديجيتال در راستاي برنامه راهبردي دانشگاه الزهرا در معاونت پژوهش و فناوري و مركز نوآوري و شكوفايي برگزار شد

بزرگترين رويداد كارآفريني زنان ياس با محوريت توليد محتواي ديجيتال در راستاي برنامه راهبردي دانشگاه الزهرا در معاونت پژوهش و فناوري و مركز نوآوري و شكوفايي برگزار شد.

اين رويداد با هدف ترويج و شناسايي مهارتهاي كارآفرينانه شركت كنندگان روز پنجشنبه پنجم اسفندماه سال جاري در سالن همايش هاي بين المللي دانشگاه الزهرا از ساعت ۸ الي ۲۰ با حضور ۲۸۰ نفر شركت كننده در رده هاي مختلف سني اعم از دانش آموزي، دانشجويي و اساتيد دانشگاه در مجموع با ۶۱ تيم با راهبري و هدايت منتورهاي اين رويداد كه از اساتيد دانشگاه الزهرا بودند با استقبال بي نظير و پر شوري صورت گرفت.

در اين رويداد ابتدا خانم دكتر خزعلي با همراهي مهندس خردبخش به عنوان رئيس و دبير رويداد ضمن عرض خوشامدگويي به تيم اجرايي و تيم هاي شركت كننده به بازيد و گفتگو با تك تك تيم ها پرداختند. اين رويداد ميزبان جمع كثيري از مسولين كشوري، مديران عامل، سرمايه گذاران، تيم ها و اساتيد دانشگاه هاي مختلف بود. مسئولين و سرمايه گذران ضمن بازديد از سالن برگزاري اين ماراتن در جريان فرآيند برگزاري قرار گرفتند. همچنين سرمايه گذاران بعد از اين بازديد به شناسايي تيم ها براي عقد قرارداد، خريد ايده تيم ها و استفاده از اين نيروهاي جوان تحصيل كرده پرداختند، بر همين اساس اين سرمايه گذاران در همان روز برگزاري ياس حدود ۵ تيم را با توجه به معيارهايي كه داشتند، براي ادامه همكاري برگزيدند. در همين راستا گروه‌هاي بازديد كننده ضمن امضاي تفاهم نامه و عقد قرارداد هاي في مابين دانشگاه و صنعت جهت در اختيار قرار دادن تسهيلاتي در اين خصوص پرداختند.

شايان ذكر است تمامي شركت كنندگان و مسئولين كشور بالاخص دبير ستاد فناوري هاي نرم و هويت ساز و چند تن از معاونين وزارت خانه هاي ارتباطات و فناوري، ارشاد و نمايندگان رياست محترم جمهوري و رئيس بنياد نخبگان، قائم مقام معاونت برنامه ريزي سيما، سرمايه گذران و … ضمن اعلام خرسندي و قدراني از برپايي يك چنين رويدادي در دانشگاه الزهرا از مسئولين اين دانشگاه به خصوص رياست دانشگاه، معاونت پژوهشي فناوري، معاونت اداري و مالي، روابط عمومي و مركز نوآوري و شكوفايي تشكر و قدرداني را داشتند.

شايان ذكر است مراسم اختتاميه و اهدا جوايز اين رويداد در روز جهاني زن بعد از انجام داوري كه با حضور و نظارت دانشگاه الزهرا صورت مي گيرد با حضور جمعي از مسولين كشور انجام خواهد پذيرفت.

 

بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان یاس با محوریت تولید محتوای دیجیتال در دانشگاه الزهرا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، بزرگترین ماراتن کارآفرینی بانوان، روز پنجشنبه ۵ اسفند با همکاری شرکت دانش بنیان آینده پژوهان ابرزندگی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.

امیرحسین اسدی دبیر اجرایی رویداد اعلام کرد: این رویداد با محوریت تولید محتوای دیجیتال با موضوع‌هایی چون هنر، ‌صنایع دستی،‌ فنی و مهندسی،‌ سلامت و سبک زندگی برگزار شد.

وی افزود: در این رویداد بیش از  ۱۵۰ گروه ۳ تا ۵ نفره از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران و سایر شهرستان ها ثبت نام کردند که از این بین حدود ۶۰ گروه به عنوان برگزیده با هم به رقابت پرداختند.

اسدی با بیان اینکه این رویداد با هماهنگی و پشتیبانی ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز  معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه الزهرا برگزار شد افزود: نتایج داوری ها به زودی مشخص و از طریق سایت اختصاصی رویداد با آدرس http://yas.alzahra.ac.ir/  اعلام می شود.

اسدی در ادامه بیان کرد: این امکان برای تیم های برگزیده وجود دارد تا به گروه‌های فنی متصل ‌شوند.در صورت جلب نظر گروه‌های فنی به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.

برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری رویداد یاس در دانشگاه الزهرا

جلسه شورای سیاست گذاری رویداد یاس با حضور ریاست محترم دانشگاه دکتر انسیه خزعلی، معاون محترم مالی و اداری دکتر مهناز ملانظری، رییس محترم مرکز نوآوری و شکوفایی دکتر حامد خردبخش، معاون محترم وزیر ارشاد آقای دکتر موسویان، نماینده محترم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آقای دکتر زادمهر، مدیرعامل محترم شرکت آینده پژوهان ابر زندگی دکتر اسدی و عضو محترم هیات امنا سازمان ملی فناوری اطلاعات آقای مهندس سلجوقی، در سالن شورای دفتر ریاست دانشگاه الزهرا برگزار شد. در این جلسه مسئولین به بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری این رویداد و رویدادهای آینده که تحت عنوان یاس مطرح است، پرداختند. همچنین این جلسه مصوبات بسیار مهمی جهت ارتقای سطح توانمندی و انگیزش دانشجویان و اساتید دانشگاه الزهرا داشت.
مشروح این خبر را در آینده به اطلاع خوانندگان محترم می رسانیم.

کارگاه آمورشی از کجا شروع کنم؟

بخش اول: معرفی رویداد یاس
کارگاه آموزشی از کجا شروع کنم؟ صبح امروز در سالن حورا ساختمان معاونت پژوهشی برگزار شد. در این کارگاه که با حضور پرشور و جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه از رشته های گوناگون برگزار شد خردبخش رییس مرکز نوآوری و شکوفایی به تشریح برنامه های این مرکز برای دانشجویان پرداخت و از همه دانشجویان خواست تا در بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان یاس که با همکاری ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال وقوع است حضوری ارزنده داشته باشند تا ضمن اعتلای خود در عرصه نوآوری و شکوفایی به اعتلای نام دانشگاه و کشور کمک نمایند. همچنین ایشان اعلام کرد تمامی دانشجویان این دانشگاه می توانند نقشی موثر در مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه بر عهده بگیرند و ضمن تیم سازی به عنوان یکی از ارکان این مرکز نقش آفرینی نمایند. همچنین در ادامه ارسلانی کارشناس تیم اجرایی رویداد یاس به بیان توضیحاتی کامل در خصوص بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان که در تاریخ ۵ اسفند ۹۵ برگزار خواهد شد پرداخت. در این کارگاه دانشجویان از حضور خانم مونا ناصری که از همان سالهای اول دانشگاه به حوزه کارآفرینی جذب شدند و هم اکنون مدیر شتابدهنده دانشگاه شریف هستند بهره بردند. از ایشان به عنوان نمونه ای موفق از یک بانوی جوان می توان نام برد. خانم ناصری در خصوص تجربیات خود در مسیر فعالیت هایشان در مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف و شتابدهنده شریف سخن گفتند.

 

بخش دوم: در پاسخ به سؤال «از کجا شروع کنم؟» مدرس: جناب آقای محمد نجفی

 

بخش سوم: مونا ناصری، مدیر شتابدهنده شریف و تجربیاتش از دانشجویی تا فعالیت در شتابدهنده دانشگاه شریف

برگزاری جلسه توجیهی منتورینگ رویداد بزرگ یاس در دانشگاه الزهرا

اساتید دانشکده هنر، خانم ها (دکتر سهرابی، دکتر معنوی راد، دکتر رحمانپور و دکتر مونسی) در سالن جلسات معاونت پژوهشی در جلسه توجیهی منتورینگ رویداد یاس شرکت نمودند که بسیار مورد استقبال این اساتید قرار گرفت. در این جلسه که با حضور خردبخش مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا و حاج بابایی مدیر اجرایی رویداد یاس برگزار شد، ضمن تشریح کم و کیف رویداد یاس برای منتورها، به بحث و تبادل نظر در خصوص رویدادهای کارآفرینی در دانشگاه الزهرا که در آینده بیش از این شاهد آن خواهیم بود، پرداخته شد. دانشجویان محترم می توانند با این اساتید مشورت نموده تا از کم و کیف برگزاری این رویداد بزرگ مطلع شوند. در انتهای جلسه مشخص شد که روز چهارشنبه ۴ اسفند ۹۵ ساعت ۱۰ صبح در سالن مصلی نژاد، ضمن برپایی کارگاهی آموزشی برای کلیه تیم های شرکت کننده، به تشریح برگزاری این رویداد پرداخته شود.

گفتگو با خانم ماهرخ فلاحی، كارآفرين برتر

اينجانب ماهرخ فلاحي در سال ١٣٢٢ خورشيدي در خانواده اهل علم و تحقيق در تهران متولد شدم.
در سن بيست سالگي موفق به اخذ مدرك ليسانس در رشته ادبيات زبان انگليسي از دانشگاه تهران شدم و به عنوان دبير به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمدم.
پس از چهار سال، بعد از گذراندن يك آزمون علمي، تخصصي سراسري بين دبيران رشته زبان و ادبيات انگليسي ايران در قالب يك هيات سه نفره جهت فراگيري دوره تخصصي آموزش و پرورش نابينايان و نيز گذراندن خط مخصوص بريل به كشور ايالات متحده امريكا و چند كشور اروپايي عازم شدم. پس از اتمام دوره به تهران مراجعه کردم و از سوي وزارت آموزش و پرورش به سمت رئيس موسسه آموزشي نابينايان كشور انتخاب شدم و همزمان با اين مسئوليت، موسسه فرهنگي شيخ الرئيس ابوعلي سينا را به همراه همسر و پدر تاسيس کرده و مشغول به كار شدم كه بعد از مدتي اين موسسه منحل شد. با این وجود، نا اميد نشدم با خلاقيت ذاتي، تلاش و كوششي كه خداوند به من عطا نموده بود تصميم گرفتم يك واحد خصوصي توليدي و اقتصادي راه اندازي كنم. به همین خاطر يك واحد ساختمان را كه حاصل يك عمر خدمت آموزشي من و همسرم بود فروختيم و باغچه ای يك هكتاري در حومه كرج خريداري كرديم كه امروزه پس از گذشت ٣١ سال به موسسه كشاورزي و دامپروري فلاحي شهرت دارد.
اين موسسه تعداد ٢٥٠ راس گاو اصيل هلشتاين، ١٥٠ هكتار مزرعه توليد گندم، ذرت و علوفه دامي و چندين هكتار باغ توليد سيب و گلابي ممتاز را در برمي گيرد.
اصلاح مداوم فنوتيپ و ژنوتيپ دام در موسسه كشاورزي و دامپروری فلاحی باعث شد كه در سه دوره متوالی جشنواره بهترين دام هاي اصيل هلشتاين ايران كه با حضور داوران و کارشناسان حرفه اي دام از كشور هاي امريكا و كانادا و آلمان صورت مي گرفت، موفق به احراز مقام اول و لوح تقدير و مدال هاي طلاي بهترين پرورش دهندگان گاو اصيل شيري شوم.
این موسسه همچنین موفق به کسب رتبه اول و مقام كارآفرين نمونه در سال ١٣٨٣از جشنواره شيخ بهايي دانشگاه صنعتي اصفهان شد.
ثمره زندگي من و همسرم، فريد فلاحي (داراي مدرك فوق ليسانس زبان و ادبيات انگليسي) و نيز اميد فلاحي (داراي مدرك دكتراي پزشكي) در سالهای بعدی به جمع هيات مديره اين موسسه توليدي پيوستند .
خانم فلاحي در ادامه گفتگو با گزارشگر مركز كارآفريني دانشگاه الزهرا بعد از معرفي خود اظهار داشتند تمام مراحل توليد، بازاريابي و خلاقيت و نوآوري با تلاش و زحمات بي وقفه بدست آمده اند.
ایشان ادامه دادند: ناآگاهي از توانمندي، تجمل گرايي، تنبلي و اعتماد به نفس پايين از مشكلات دانشجویان و سد راه پيشرفت و توسعه ايشان است.
خانم فلاحي ساده زيستي، پرتوقع نبودن و جديت در كار و تحصيل را به همه كساني كه مي خواهند آينده اي موفق داشته باشند، توصيه كردند و گفتند اگر دانشجويان ما قدم به قدم و با سرمايه هاي كم شروع به كار كنند و بدون وقفه به تلاش خود ادامه دهند، آينده اي روشن خواهند داشت. ایشان همينطور از مسئولين و مديران دانشگاه خواستند که از بانوان كارافرين و موفق به صورت مداوم برای سخنرانی در مورد چگونگي حرفه و کارآفرین شدنشان دعوت به عمل آوردند.
خانم فلاحي رمز موفقيت خود را مديريت صحيح زمان و ترك زندگي تشريفاتي دانستند.

گزارش از برترین بانوان کارآفرین(خانم فاطمه دانشور)

خانم فاطمه دانشور در شروع گزارش گفتند: “مثل هميشه صحبت من جايگاه دخترانمان در خانواده و تربيت درست و بالا بردن اعتماد به نفس دختران در خانواده است، كه براي آينده آنها بسيار مهم است.”
خانم دانشور كه عضو شوراي شهر تهران و كار افرين موفق در جامعه هستند، خانواده را يكي از مهمترين و تاثيرگذارترين بخش های جامعه براي شغل و زندگي يك فرد معرفي كردند و گفتند در خانواده هاي ما جمله ي “دختر قشنگم و پسر زرنگم” معروف هست و اين خود يكي از مخرب ترين جمله ها براي يك فرزند دختر است.

مطالعه ادامه گزارش از برترین بانوان کارآفرین(خانم فاطمه دانشور)

تشریح بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان یاس در کارگاه چگونه خوش شانس باشیم

کارگاه توسعه مهارتهای فردی “چگونه خوش شانس باشیم؟” در تاریخ ۲۷ بهمن ماه در سالن حورا برگزار گردید. در این جلسه خردبخش مسئول مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه الزهرا ضمن تشریح این کارگاه و همچنین بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان یاس به جنبه های مختلف و مثبت این چنین رویدادها و ثمرات آن برای دانشجویان شرکت کننده در این کارگاه پرداخت.

مطالعه ادامه تشریح بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان یاس در کارگاه چگونه خوش شانس باشیم

تیزر بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان (یاس)

سسله رویدادهای کارآفرینی زنان در دانشگاه الزهرا برگزار میشود. اولین محور تولید محتوای دیجیتال با موضوعات سلامت و سبک زندگی- فنی و مهندسی هنر- صنایع دستی- معماری- طراحی- بانکداری- کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی وغیره می باشد

مطالعه ادامه تیزر بزرگترین رویداد کارآفرینی زنان (یاس)