سوالات متداول

پاسخ

شرکت در این رویداد فقط مختص بانوان است
رویداد یاس یک رویداد سراسری است که خانم های محترم از تمام ایران می توانند در آن شرکت کنند. برای شرکت در رویداد کافی است تا دارای یک ایده و یا محصول در قالب اپلیکیشن، نرم افزارهای رایانه ای و یا بازی های رایانه ای باشید که مرتبط با یکی از محورهای رویداد باشد. ایده شما حتما بایستی قابلیت درآمد زایی و کسب سود اقتصادی داشته باشد. همچنین باید بتوانید در طی رویداد با راهنمایی های مربیان و منتورها برنامه عملیاتی طرح و ایده خود را ارائه و آن را مورد بهره برداری قرار دهید.

پاسخ

شما با شرکت در این رویداد علاوه بر این که نقشی کوچک اما مهم در جهت کارآفرینی ایفا می کنید، این فرصت را دارید تا با کمک مربیان و داورهای با تجربه، ایده ها و یا محصولات خود را بهبود دهید. علاوه بر این به تمامی برگزیدگان این رویداد مبلغ ۱۵ میلیون تومان تسهیلات تعلق خواهد گرفت و روند اخذ مجوز کسب و کار دیجیتال تسهیل خواهد شد. همچنین برگزیدگان به شرکت های دانش بنیان معرفی می شوند
منتخبین رویداد جوایز نقدی را نیز دریافت خواهند کرد.

پاسخ

برای شرکت در رویداد کافیست تا در سایت به قسمت ثبت نام مراجعه کنید و فرم های مربوط به طرح و ایده خود را پر نمایید. فراموش نکنید که حتماً منطقه خود را مشخص نمایید. زیرا این رویداد در دو سطح منطقه ای و ملی برگزار می شود. همچنین لازم است که توضیحات مربوط به ایده و طرح خود را در قالب یک فایل ویدئویی در حداکثر دو دقیقه ضبط نموده، در یک فضای رایگان آپلود فایل، آپلود نموده و لینک مربوط به آن را در محل پیش بینی شده قرار دهید. در تهیه این ویدئو دقت کنید که اصول اولیه تهیه یک کلیپ معرفی رعایت شده باشد.

پاسخ

برای این کار لازم است تا ابتدا در یکی از سایت هایی که دارای فضای رایگان برای آپلود فایل هستند، ثبت نام کنید. چند نمونه از این سایت ها در زیر معرفی شده است:

http://www.picofile.com/
https://bayanbox.ir/

برای نمونه فرض کنید که شما سایت پیکو فایل را برای آپلود فایل خود انتخاب کرده اید. پس از ثبت نام در این سایت با استفاده نام کاربری و رمز عبور خود می توانید وارد سایت شوید.


پس از ورود به سایت صفحه ای نظیر صفحه زیر را مشاهده می کنید:

جهت آپلود ویدئوی خود روی گزینه ارسال فایل کلیک نمایید. پس از کلیک پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد:

در پنجره جدید می بایست روی «انتخاب فایل» کلیک نمایید و سپس فایل مربوط به ویدئوی خود را انتخاب کرده و باز کنید.

پس از کلیک کردن «Open» پنجره جدیدی برای شما باز می شود که فرآیند آپلود فایلتان را نشان می دهد.

همان گونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ۴۲ درصد از فایل آپلود شده است. باید کمی منتظر بمانید تا ۱۰۰% فایل آپلود شود.

در این مرحله کافی است تا روی آدرس اینترنتی کلیک کرده و آن را کپی نمایید. سپس وارد سایت رویداد شوید و آدرس را در محل خواسته شده قرار دهید (Paste).

در گام آخر روی گزینه ارسال و ذخیره کلیک نمایید.

پاسخ

چنان چه دارای تیم حرفه ای خوبی باشید برای شما بهتر است. اما از آن جایی به برگزیدگان رویداد کمک خواهد شد تا ایده خود را اجرایی سازند، بنابراین در این رویداد افراد و گروه های فاقد اعضای متخصص نیز می‌توانند ایده و طرح خود را به ثبت رسانند. ما به شما در این زمینه کمک خواهیم کرد.

پاسخ

خیر. شرکت در این رویداد به صورت کاملاً رایگان خواهد بود.

پاسخ

خیر. کافی است که ایده و طرح مربوط به یک اپلیکیشن، بازی و یا نرم افزار رایانه ای را داشته باشید. اما باید بتوانید با کمک گرفتن از متخصصین ایده و طرح خود را به یک محصول تبدیل کنید.

پاسخ

میزان نو بودن ایده، امکان عملیاتی سازی آن، ارزش اقتصادی و اجتماعی حاصل از اجرایی نمودن ایده و برخورداری از بازار هدف مناسب برخی از معیارهای ارزیابی طرح ها و ایده ها می باشند.

پاسخ

فایل زیر یک نمونه از تولیدات رویدادهای محتوای دیجیتال قبل است :
دانلود فایل نمونه